Helmikuun PUM-CUP 21.02.-23.02.

► Kilpailupäivä 22.02.2019 - Viimeinen ilmoittautumispäivä 20.02.2019
► Vastuuhenkilönä Decne, järjestyspaikka Lähtölaukaus
► Kilpailut ovat Maastoestejaoksen alaiset
► Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia
► Yksi ratsastaja voi tuoda rajattomasti hevosia per luokka
► Yksi hevonen voi osallistua maksimissaan yhteen luokkaan
► Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

PUM-CUP säännöt ja ohjeet

► PUM-CUP on kolme osakilpailuinen Maastoestejaoksen alainen sarjakilpailu
► Jokaisesta luokasta 75% luokan parhaimmista siirtyvät seuraavaan osakilpailuun, kuitenkin vähintään 15 ratsukkoa.
► Parhaimmat ratsukot palkitaan ruusukkein ja loimin Finaalissa
► Osallistuminen vain ensimmäiseen kutsuun. Osallistuminen mahdollistaa pääsyn seuraaviin osakilpailuihin (helmicup19-2 ja helmifinaali19)
► Kilpailu järjestetään kuukausittain. Parillisina kuukausina parilliset luokat (60 cm, 80 cm..) ja parittomina kuukausina parittomat luokat (50 cm, 70 cm..)

Osallistuminen

► Osallistuminen vain ensimmäiseen kutsuun. Osallistuminen mahdollistaa pääsyn seuraaviin osakilpailuihin.

Luokat

Luokka 1 - 60 cm - Rata sisältää yksinkertaisia tukkeja, alashypyn ja pienen banketin
Luokka 2 - 80 cm - - Rata sisältää yksinkertaisia tukkeja, banketin, kahluuesteen ja muutamia tarkkuusesteitä
Luokka 3 - 100 cm - Rata sisältää erilaisia tukkeja, banketin, vesiesteen ja tarkkuusesteitä
Luokka 4 - 120 cm - Rata sisältää kaiken edellämainitun lisäksi toisen vesiesteen ja vinolinjan

Osallistujat / Tulokset - Kursivoidut jatkavat Finaaliin

Luokka 1 - 60 cm - 08 osallistujaa
1. Pierre - Mustasuon Aliisa  
2. Tinu - Hexenbiest GER  
3. Pierre - Närhen Halippa 
4. Tuire - Mörkövaaran Huntuhurmaaja 
5. Tinu - Trullin Nelinde 
6. Pierre - Kaihon Kujerrus 
7. Pierre - Kadon Sirkli 
8. Tuire - Hengenvaaran Usvahukka 
Luokka 2 - 80 cm - 16 osallistujaa
1. Pierre - Kadon Kasakka  
2. Pierre - Riikinnevan Tovi  
3. Decne - Nitroneiti PUM  
4. Decne - Mielitietty  
5. Tuire - Brynhild Frigfria 
6. Decne - Kauneuspilkku 
7. Decne - Reissu Missi 
8. Pierre - Kototallin Kryptoni 
9. Tuire - Shalia ox 
10. Decne - Sielunvaellus PUM 
11. Pierre - Fiktion Sointi 
12. Decne - Kuningatarpulla PUM 
13. Tinu - Pärren Varro 
14. Pierre - Kadon Hirvitys 
15. Decne - Onnelan Dynamiitti 
16. Pierre - Kaarnan Kepponen
Luokka 3 - 100 cm - 15 osallistujaa
1. Venla - Seife  
2. Pierre - Tuiskulan Arsenikki  
3. LP - Navajan Syntisensoma  
4. Pierre - Kadon Morrisoni 
5. Venla - Rakete 
6. Decne - Liköörikonvehti 
7. LP - Lakupoika 
8. LP - Mörkövaaran Vadelmavaino 
9. Tuire - Una Delm 
10. Decne - Lupsakan Hypotenuusa 
11. LP - Navajan Potkupukunarri 
12. Pierre - Tilsitti 
13. LP - Mörkövaaran Savukapina 
14. Tuire - Kings Scoopy Doo 
15. Pierre - Tvinnaus
Luokka 4 - 120 cm - 09 osallistujaa
1. Pierre - Rambock Prime  
2. Pierre - Spiderspot  
3. Pierre - Kannada Thrill  
4. Pierre - Vice Prime 
5. Pierre - Aim Civvies Prime 
6. Pierre - Requeisca Prime 
7. Pierre - Rørik Prime 
8. Pierre - Skyfall Thrill 
9. Pierre - Untold Unity BE
Ulkoasu © M Layouts
Kuva © tallin omaisuutta ellei toisin mainita