Helmikuun PUM-CUP 21.02.-23.02.

► Kilpailupäivä 21.02.2019 - Viimeinen ilmoittautumispäivä 20.02.2019
► Vastuuhenkilönä Decne, järjestyspaikka Lähtölaukaus
► Kilpailut ovat Maastoestejaoksen alaiset
► Yhteen luokkaan otetaan rajattomasti osallistujia
► Yksi ratsastaja voi tuoda rajattomasti hevosia per luokka
► Yksi hevonen voi osallistua maksimissaan yhteen luokkaan
► Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

PUM-CUP säännöt ja ohjeet

► PUM-CUP on kolme osakilpailuinen Maastoestejaoksen alainen sarjakilpailu
► Jokaisesta luokasta 75% luokan parhaimmista siirtyvät seuraavaan osakilpailuun, kuitenkin vähintään 15 ratsukkoa.
► Parhaimmat ratsukot palkitaan ruusukkein ja loimin Finaalissa
► Osallistuminen vain ensimmäiseen kutsuun. Osallistuminen mahdollistaa pääsyn seuraaviin osakilpailuihin (helmicup19-2 ja helmifinaali19)
► Kilpailu järjestetään kuukausittain. Parillisina kuukausina parilliset luokat (60 cm, 80 cm..) ja parittomina kuukausina parittomat luokat (50 cm, 70 cm..)

Osallistuminen

► Osallistuminen viimeistään 20.02.2019 sähköpostiin decnestys@gmail.com otsikolla Helmikuun PUM-CUP
► Osallistumismuoto Luokka [rv] Ratsastaja - Hevonen / Ethän ilmoita VRL- tai VH-tunnusta
► Osallistuminen vain ensimmäiseen kutsuun. Osallistuminen mahdollistaa pääsyn seuraaviin osakilpailuihin,

Luokat

Luokka 1 - 60 cm - Rata sisältää yksinkertaisia tukkeja, alashypyn ja pienen banketin
Luokka 2 - 80 cm - - Rata sisältää yksinkertaisia tukkeja, banketin, kahluuesteen ja muutamia tarkkuusesteitä
Luokka 3 - 100 cm - Rata sisältää erilaisia tukkeja, banketin, vesiesteen ja tarkkuusesteitä
Luokka 4 - 120 cm - Rata sisältää kaiken edellämainitun lisäksi toisen vesiesteen ja vinolinjan

Osallistujat / Tulokset - Kursivoidut jatkavat seuraavaan osakilpailuun

Luokka 1 - 60 cm - 8 osallistujaa
1. Pierre - Närhen Halippa  
2. Pierre - Mustasuon Aliisa  
3. Tinu - Trullin Nelinde 
4. Pierre - Kaihon Kujerrus 
5. Pierre - Kadon Sirkli 
6. Tinu - Hexenbiest GER 
7. Tuire - Mörkövaaran Huntuhurmaaja 
8. Tuire - Hengenvaaran Usvahukka 
Luokka 2 - 80 cm - 21 osallistujaa
1. Pierre - Kadon Kasakka  
2. Decne - Mielitietty  
3. Pierre - Kaarnan Kepponen  
4. Tuire - Brynhild Frigfria  
5. Decne - Kuningatarpulla PUM 
6. Pierre - Fiktion Sointi 
7. Decne - Onnelan Dynamiitti 
8. Pierre - Kadon Hirvitys 
9. Decne - Nitroneiti PUM 
10. Decne - Kauneuspilkku 
11. Decne - Sielunvaellus PUM 
12. Decne - Reissu Missi 
13. Pierre - Riikinnevan Tovi 
14. Tuire - Shalia ox 
15. Tinu - Pärren Varro 
16. Pierre - Kototallin Kryptoni 
17. Decne - Kanelipulla 
18. Pierre - Kadon Illuusio 
19. Pierre - Kadon Valiokas 
20. Tuire - Marvelous Magic 51 
21. Decne - Hornanhovin Helmikirous 
Luokka 3 - 100 cm - 17 osallistujaa
1. Pierre - Tvinnaus  
2. Decne - Liköörikonvehti  
3. Venla - Seife  
4. LP - Navajan Potkupukunarri  
5. Pierre - Tilsitti 
6. Tuire - Kings Scoopy Doo 
7. Pierre - Tuiskulan Arsenikki 
8. LP - Mörkövaaran Vadelmavaino 
9. LP - Navajan Syntisensoma 
10. LP - Mörkövaaran Savukapina 
11. LP - Lakupoika 
12. Tuire - Una Delm 
13. Pierre - Kadon Morrisoni 
14. Venla - Rakete 
15. Decne - Lupsakan Hypotenuusa 
16. Decne - Fazerina PUM 
17. Decne - Neiti Suomi 
Luokka 4 - 120 cm - 09 osallistujaa
 1. Pierre - Requeisca Prime  
2. Pierre - Skyfall Thrill  
3. Pierre - Aim Civvies Prime  
4. Pierre - Rørik Prime 
5. Pierre - Kannada Thrill 
6. Pierre - Vice Prime 
7. Pierre - Spiderspot 
8. Pierre - Rambock Prime 
9. Pierre - Untold Unity BE  
Ulkoasu © M Layouts
Kuva © tallin omaisuutta ellei toisin mainita