Etusivu Takaisin edelliselle sivulle
NJ Näyttelyt

PVM 20.01.2019 / VIP 13.01.2019

Kuvan kuvannut Decne / Decnen Virtuaalisia

Säännöt ja rajoitukset

★ Kilpailupäivä 20.01.2019 - Viimeinen ilmoittautumispäivä 13.01.2019
★ Järjestyspaikka Decnen Virtuaaliset / DECN3311
★ Vastuuhenkilö Decne / VRL-00785
★ Yhteen luokkaan 12 osallistujaa
★ Yksi (1) hevonen saa osallistua yhteen (1) luokkaan
★ Yksi esittäjä saa tuoda yhden hevosen per luokka
HUOM osallistumisjono! Luokissa 3-10 käytössä osallistumisjono
★ Ratsastajan VRL-tunnus on pakollinen, hevosen VH-tunnus suositeltava
★ Näyttelyt ovat avoinna kaikille
★ Tulokset tulevat osallistujien päälle tuomareiden tuomaroitua luokat

Osallistuminen

★ Osallistuminen viimeistään 13.01.2019 sähköpostiin decnestys@gmail.com
★ Otsikko NJ01
★ Osallistumismuoto:
Luokka [rv] Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <*a href="http://hevosen sivujen osoite">Hevosen virallinen nimi<*/a> VH00-000-0000 (poista tähdet)
★ Huomaathan, että luokissa 3-10 on käytössä osallistumisjono. Hevonen otetaan luokkaan mukaan jonosta jos luokka ei ole täyttynyt viimeiseen ilmoittautumispäivään mennessä. Mikäli haluat ilmoittaa hevosesi jonoon, lisää sen hevosen osallistumisen eteen sana JONO (katso esimerkki alla)

Esimerkki:
Luokka 1
Decne (VRL-00785) - <*a href="http://mollamaija.net/virtuaali/snadi.htm">Snadistiparempi<*/a> VH-18-018-2224
JONO Decne (VRL-00785) - <*a href="http://mollamaija.net/virtuaali/laulu.htm">Tanssilaulu<*/a> VH-18-018-543

Luokat

Luokka 0 - BIS kehä // tuomari: birdie tulokset
Luokka 1 - Suomenhevosratsut, orit - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 2 - Suomenhevosratsut, tammat - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 3 - Suomenhevosravurit, orit - 11 os. // tuomari: Jannica tulokset
Luokka 4 - Suomenhevosravurit, tammat - 06 os. // tuomari: Jannica tulokset
Luokka 5 - Lämminveriravurit, orit - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 6 - Lämminveriravurit, tammat - 09 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 7 - Lämminveripeitsarit, orit - 04 os. // tuomari: Jannica tulokset
Luokka 8 - Lämminveripeitsarit, tammat - 05 os. // tuomari: Jannica tulokset
Luokka 9 - Shetlanninponiravurit, orit - 11 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 10 - Shetlanninponiravurit, tammat - 11 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 11 - Muut hevosorit - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 12 - Muut hevostammat - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 13 - Muut poniorit - 12 os. // tuomari: birdie tulokset
Luokka 14 - Muut ponitammat - 12 os. // tuomari: birdie tulokset

Osallistujat / Tulokset

Luokka 0 - BIS Kehä

BIS1 Toy's Tiahanna VH18-017-0601
BIS2 Devilsfair's Eldarion VH15-077-0003
BIS3 Pillow Talk RC VH18-038-0112
BIS4 Shakkimatin Pakoruutu VH18-018-2148
BIS5 Pencalow Holly VH18-022-0046

irtoSERT
A.D. Lina's Luce Della Luna
Balfour Rozanda VH18-029-0114
Capaldi VH18-011-0270
Chillbattle Snilli VH18-038-0204
Cranleigh Domenica VH15-011-0364
Destroyer VH17-038-0075
Dreamer Flowery
EP Valon Poika VH15-018-0605
Fridan Eräprinsessa
Fridan Tohveliprinssi VH18-018-2174
Girlyoulookawesome VH18-038-0203
Glenrosa Ach
Guen Lumimustikka
Honeymoon
Juoksijan Tytär VH19-018-0058
Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890
Kamikaze VH18-046-0135
Last Cherokee VH18-038-0035
Liljan Helmeri VH18-018-1730
Liljan Pumpulipilvetär VH18-018-1729
Lilyofthevalley VH18-038-0046
M.B. Brenin Ddiwethaf VH18-026-0178
M.B. Desert Finch VH18-017-0292
Mixture Shav VH19-045-0001
Owen Go
Perinkonu VH17-018-0055
Pirunkorven Timantti VH17-018-0809
Pompeji Systeemi VH17-018-1729
Purnin Aatelma
Purnin Pirtsakka VH18-018-0407
Radical Adrenaline VH17-038-0032
Ruskon Jupiter VH16-018-1148
Ruskon Kahviketku!
Seppäjärven Haakon VH18-028-0029
Springsong VH18-038-0119
Stormbringer Stain
Talisa VH18-011-0279
The Half Blood Prince AD
Unian Mightypaint VH18-017-0591
Unian Paybacktime VH18-017-0590
Unicorns N Glitter VH18-045-0094
Wayward Ach

hyl.
Dashford Harlem VH18-029-0125 (ei tarvetta irtoSERTille)
Encore VH16-018-2519 (ei tarvetta irtoSERTille)
Fame's Emmet (ei tarvetta irtoSERTille)
Ultaviolét VH16-177-0075 (ei tarvetta irtoSERTille)

Luokka 1 - Suomenhevosratsut, orit
1. Sonja.P (VRL-06588) - Shakkimatin Pakoruutu VH18-018-2148 irtoSERT
2. Viveka (VRL-14534) - Liljan Helmeri VH18-018-1730 irtoSERT
3. Ilona (VRL-14757) - Fridan Tohveliprinssi VH18-018-2174 irtoSERT
4. Elli L. (VRL-14207) - Perinkonu VH17-018-0055 SA
5. Sylvi (VRL-08179) - Jeilin Peikkomieli VH18-018-2139 SA
6. Hazel (VRL-14333) - Kaihon Hurmanhenki VH18-018-1870 SA
7. Kida (VRL-08368) - Harlekiini VH18-018-1812 SA
8. Assi (VRL-01285) - Murroksen Reemel VH15-018-0783 SA
9. dookie (VRL-04373) - Turmeltajan Ruisrenttu VH16-018-0800 SA
10. Eveliina (VRL-13356) - Pyrynpolun Tosikova VH17-018-0013 (pikkukuvasta vaikea arvostella)
11. Sorel (VRL-00884) - Hattuvaaran Nuka VH17-018-0194

hyl.
Rynn (VRL-10683) - Lehmusvaaran Voitonpäivä VH18-018-2040 (rakennekuvan linkki ei toimi -> yleensä myöskään suoralinkittäminen ei ole sallittua)

Luokka 2 - Suomenhevosratsut, tammat
1. Viveka (VRL-14534) - Liljan Pumpulipilvetär VH18-018-1729 irtoSERT
2. Hazel (VRL-14333) - Kaihon Haudanhiljainen VH18-018-1890 irtoSERT
3. Sonja.P (VRL-06588) - Pirunkorven Timantti VH17-018-0809 && Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa SA
5. dookie (VRL-04373) - Savustus VH17-018-1634 SA
6. Decne (VRL-00785) - Kalman Leikkimieli SA
7. Sorel (VRL-00884) - Kovinkiivas VH17-018-2173 SA
8. Assi (VRL-01285) - Fiktion Sirke VH14-018-0283 SA
9. Ilona (VRL-14757) - Selma-Sylvia VH18-018-2118
10. Eveliina (VRL-13356) - Liinatar VH16-018-1961
11. Kida (VRL-08368) - Vuornan Samettikuutamo VH18-018-2071
12. Rynn (VRL-10683) - Turmeltajan Suvinka VH17-018-1036 (kuvien suoralinkitys ei ole suotavaa)

Luokka 3 - Suomenhevosravurit, orit
1. Spookiness (VRL-03285) - Encore VH16-018-2519 irtoSERT
2. Sorel (VRL-00884) - EP Valon Poika VH15-018-0605 irtoSERT
3. siinau (VRL-13855) - Ruskon Kahviketku! irtoSERT
4. eatnama (VRL-00620) - Purnin Aatelma & Sorel (VRL-00884) - Ruskon Jupiter VH16-018-1148 SA
6. Sylvi (VRL-08179) - Kauheen Kasanoova SA
7. siinau (VRL-13855) - Anffin Iki-Sisu SA
8. Decne (VRL-00785) - Snadistiparempi VH18-018-2224 SA
9. Decne (VRL-00785) - Viilunki VH16-018-0831 SA
10. eatnama (VRL-00620) - Repertuaari SA
11. Spookiness (VRL-03285) - Radikalin Anna Mennä! SA

Luokka 4 - Suomenhevosravurit, tammat
1. eatnama (VRL-00620) - Purnin Pirtsakka VH18-018-0407 irtoSERT
2. Decne (VRL-00785) - Juoksijan Tytär VH19-018-0058 irtoSERT
3. siinau (VRL-13855) - Guen Lumimustikka irtoSERT
4. Spookiness (VRL-03285) - Pompeji Systeemi VH17-018-1729 SA
5. siinau (VRL-13855) - Ruskon Jafarina SA
6. Spookiness (VRL-03285) - Duanin Ristiriita VH18-018-2199 SA

Luokka 5 - Lämminveriravurit, orit
1. Sorel (VRL-00884) - Last Cherokee VH18-038-0035 irtoSERT (kuvat voisi aueta klikkaamalla isoksi)
2. Jannica (VRL-04799) - Wayward Ach irtoSERT
3. Decne (VRL-00785) - Mixture Shav VH19-045-0001 irtoSERT
4. Spookiness (VRL-03285) - Radical Adrenaline VH17-038-0032 SA
5. Sylvi (VRL-08179) - Polar Express SA
6. Lily's Trotters (VRL-14534) - Midnight Brave VH18-038-0117 SA
7. Lily's Trotters (VRL-14534) - Golden Amazing VH18-038-0116 SA
8. aksu (VRL-00164) - Jorah Duán SA
9. siinau (VRL-13855) - Starscream Snilli SA
10. Sorel (VRL-00884) - Psychédelic Rus VH18-098-0002
11. eatnama (VRL-00620) - VanDyke Win
12. Spookiness (VRL-03285) - Beholder Snilli

Luokka 6 - Lämminveriravurit, tammat
1. eatnama (VRL-00620) - Pillow Talk RC VH18-038-0112 irtoSERT
2. Spookiness (VRL-03285) - Destroyer VH17-038-0075 irtoSERT
3. Decne (VRL-00785) - Chillbattle Snilli VH18-038-0204 irtoSERT
4. siinau (VRL-13855) - Radical Zinzagazin SA
5. Spookiness (VRL-03285) - Friday Princess VH18-038-0089 SA
6. siinau (VRL-13855) - Divine d'Adventure SA
7. Lily's Trotters (VRL-14534) - Meadowmiss VH18-038-0122
8. aksu (VRL-00164) - Cobra Lily Ach
9. Lily's Trotters (VRL-14534) - Northpearl MacLily VH18-038-0154 (kehittymätön)

Luokka 7 - Lämminveripeitsarit, orit
1. aksu (VRL-00164) - Stormbringer Stain irtoSERT
2. aksu (VRL-00164) - Dreamer Flowery irtoSERT
3. Lily's Trotters (VRL-14534) - Springsong VH18-038-0119 irtoSERT
4. Lily's Trotters (VRL-14534) - Royal Gem VH18-038-0044

Luokka 8 - Lämminveripeitsarit, tammat
1. Decne (VRL-00785) - Unicorns N Glitter VH18-045-0094 irtoSERT
2. aksu (VRL-00164) - Glenrosa Ach irtoSERT
3. Decne (VRL-00785) - Girlyoulookawesome VH18-038-0203 irtoSERT
4. Lily's Trotters (VRL-14534) - Lilyofthevalley VH18-038-0046 SA
5. aksu (VRL-00164) - Diabolical Ach SA

Luokka 9 - Shetlanninponiravurit, orit
1. aksu (VRL-00164) - Owen Go irtoSERT
2. Sorel (VRL-00884) - Unian Paybacktime VH18-017-0590 irtoSERT
3. Jannica (VRL-04799) - The Half Blood Prince AD irtoSERT
4. aksu (VRL-00164) - Narrilaivan Ärjämöinen SA
5. Spookiness (VRL-03285) - Gue Smoothdies SA
6. Decne (VRL-00785) - Da Capo Hesperos VH19-017-0017 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Al Capony VH16-017-0035 SA
8. siinau (VRL-13855) - Narrilaivan Ironhide SA
9. Jannica (VRL-04799) - M.L. Risen From Undergrave SA
10. Spookiness (VRL-03285) - Toy's Frodo SA
11. siinau (VRL-13855) - Ares Go SA

Luokka 10 - Shetlanninponiravurit, tammat
1. Decne (VRL-00785) - Toy's Tiahanna VH18-017-0601 irtoSERT
2. Jannica (VRL-04799) - A.D. Lina's Luce Della Luna irtoSERT
3. Sorel (VRL-00884) - Unian Mightypaint VH18-017-0591 irtoSERT
4. siinau (VRL-13855) - Toy´s Thurid SA
5. siinau (VRL-13855) - Da Capo Giselle SA
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. Beauty Ain't Easy SA
7. Spookiness (VRL-03285) - Toy's Demina VH15-017-0677 SA
8. aksu (VRL-00164) - Aken Lace
9. Spookiness (VRL-03285) - Radical Rockmance VH18-017-0577
10. aksu (VRL-00164) - Flissa Go

hyl.
Sorel (VRL-00884) - Unian Corventina VH18-017-0592 (rekisterinumero ei täsmää sivuilla ja osallistumisessa)

Luokka 11 - Muut hevosorit
1. dookie (VRL-04373) - Devilsfair's Eldarion VH15-077-0003 irtoSERT
2. neon (VRL-05544) - Capaldi VH18-011-0270 irtoSERT
3. Hazel (VRL-14333) - Kamikaze VH18-046-0135 irtoSERT
4. Maybeck Stud (VRL-02116 & VRL-14355) - Penrose Rudolph VH19-104-0001 SA
5. Sylvi (VRL-08179) - Giza Eblis VH18-014-0193 SA
6. Kida (VRL-08368) - Picolino VH18-011-0161 SA
7. Sonja.P (VRL-06588) - Moonblood PB VH17-011-0342 SA
8. Shannon. (VRL-05645) - Dariusz MJA VH18-003-0086 SA
9. Viixi (VRL-13923) - Switchblade II VH18-011-0273 SA
10. Antonia N. (VRL-01285) - Diable Noir VH15-021-0260 SA 11. Frida (VRL-05826) - Aeron SWA SA
12. Sorel (VRL-00884) - Trostlos' King Slayer VH17-044-0043

Luokka 12 - Muut hevostammat
1. neon (VRL-05544) - Talisa VH18-011-0279 irtoSERT
2. Kida (VRL-08368) - Cranleigh Domenica VH15-011-0364 irtoSERT
3. Theo (VRL-14436) - Honeymoon irtoSERT
4. Shannon. (VRL-05645) - S Zahidah bint Azeneth VH11- 003-0612 SA
5. Sorel (VRL-00884) - Nouvelle Lune Z VH18-272-0112 SA
6. dookie (VRL-04373) - Ilithyia Fair VH18-013-0084 SA
7. Sylvi (VRL-08179) - Muse VH18-011-0171 SA
8. Antonia N. (VRL-01285) - La Feuilleraie VH15-011-0167 SA
9. Viixi (VRL-13923) - Oldfinion D. Anette VH16-013-0059 SA (turhan siro oldenburgiksi, puutteelliset tekijänoikeudet)
10. Decne (VRL-00785) - Kashiya VH18-031-0466 SA
11. Sonja.P (VRL-06588) - Gamma Ginger VH18-066-0033 SA

hyl.
Frida (VRL-05826) - Jewelberry (hevonen ei ole elossa näyttelypäivänä)


Luokka 13 - Muut poniorit
1. dookie (VRL-04373) - Seppäjärven Haakon VH18-028-0029 irtoSERT
2. Mandelbacke (VRL-00102 & VRL-00692) - M.B. Brenin Ddiwethaf VH18-026-0178 irtoSERT
3. Kida (VRL-08368) - Dashford Harlem VH18-029-0125 irtoSERT
4. Frida (VRL-05826) - Fame's Emmet SA (ei tarv)
5. Antonia N. (VRL-01285) - M.B. Desert Finch VH18-017-0292 SA
6. dani (VRL-03561) - Llygedyn Drystan VH11-026-0059 SA
7. Sorel (VRL-00884) - Unian Magnemite VH18-028-0103 SA
8. Spookiness (VRL-03285) - Balwinder I.F. VH18-028-0009 SA
9. neon (VRL-05544) - Waldhof Cazando VH18-029-0087 SA (kuva ei aukea isoksi)
10. Hazel (VRL-14333) - Red Light Spells Danger VH18-017-0618 SA
11. Sylvi (VRL-08179) - Kernfield Spirit VH18-027-0140 SA
12. Sonja.P (VRL-06588) - Arthure Snilli VH15-029-0236 (ruunamainen)

Luokka 14 - Muut ponitammat
1. Kida (VRL-08368) - Pencalow Holly VH18-022-0046 irtoSERT
2. neon (VRL-05544) - Balfour Rozanda VH18-029-0114 irtoSERT (kuva ei aukea isoksi)
3. Sorel (VRL-00884) - Ultaviolét VH16-177-0075 irtoSERT
4. Gwydrawyr (VRL-00102 & VRL-00692) - Gwydrawyr Royal Tesni VH18-024-0112 SA
5. Spookiness (VRL-03285) - Dolce Vita VH18-028-0050 SA
6. Antonia N. (VRL-01285) - Hollymoss Sunflower VH18-017-0233 SA (ei tarv)
8. Frida (VRL-05826) - Marvel Moondragon SA
9. dani (VRL-03561) - Dawn Alchemilla VH17-025-0072 SA
10. JP (VRL-01948) - Hopewood Aubrey VH18-035-0224 SA
11. Sylvi (VRL-08179) - Foxbury Aurelia VH18-029-0170 SA
12. Lily's Trotters (VRL-14534) - Iltamäen Malva VH18-028-0034 SA
13. Sonja.P (VRL-06588) - Charleroi Ivory VH15-029-0687

Virtuaalitalli - A sim-game stable
Ulkoasu © M Layouts / netzanette / Decne